Pamiątka pierwszej komunii i jej znaczenie

Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka. To pierwsze, świadome uczestnictwo we mszy świętej i przyjęcie Eucharystii. Rodzice dokładają wszelkich starań, aby dzień ten był niepowtarzalny i niezapomniany. Również zaproszeni goście starają się, aby podkreślić wagę tego wydarzenia i upamiętnić ten dzień. Pamiątka pierwszej komunii świętej ma charakter wyłącznie religijny, próżno tu szukać elementów komercyjnych czy rozrywkowych.

Prezent komunijny

Choć dzieci podczas komunii świętej najbardziej oczekują na prezenty (komputery, konsole czy rowery) to należy pamiętać, że najważniejsze są pamiątki. Dzięki pamiątkom komunijnym można powrócić wspomnieniami do tego ważnego dnia i przypomnieć go sobie. Planując pamiątki komunijne warto wybierać przedmioty, które będą trwałe przez długie lata. W tym celu najlepiej sprawdzą się medaliki, różańce, biblie dla najmłodszych czy figurki różnych świętych.

Ponadczasowe medaliki komunijne

Medaliki z okazji Komunii Świętej (głównie z wizerunkiem Matki Boskiej czy Jezusa Chrystusa) to uniwersalne upominki, które dzieci noszą również w późniejszym, dorosłym życiu. Aby medalik miał długą żywotność warto wybrać ten zrobiony ze złota lub srebra, który przez długie lata zachowa swój nienaganny wygląd. Warto też do zestawu dobrać łańcuszek, który stworzy spójną i nietuzinkową kompozycję. Medaliki nie powinny być zbyt duże, ich rolą jest upamiętnienie wydarzenia Pierwszej Komunii Świętej i dobrze jest, aby były subtelne i delikatne.

medalik komunijny

Często medalik komunijny jest swego rodzaju talizmanem szczęścia, mnóstwo osób nosi go w dorosłym życiu zgodnie przyznając, że to ich najważniejsza biżuteria. Medaliki można zakupić w niemal każdym sklepie z biżuterią lub w punkcie z dewocjonaliami. Obecnie wybór medalików jest niezwykle szeroki – producenci zadbali, aby ponadczasowa klasyka połączyła się z nowoczesnością tworząc tym samym niepowtarzalne biżuteryjne kompozycje.