Modlitwa różańcowa za dusze cierpiące w czyśćcu

Dusze cierpiące w czyśćcu według religii chrześcijańskiej są duszami, jakie nie trafiły do nieba, ani do piekła. Aby przejść do oblicza Stwórcy, muszą odpokutować za swoje winy i grzechy. Miejscem pokuty jest czyścieć, który daje szansę na przedostanie się do nieba. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie różańcowej w intencji takich dusz. Dlaczego warto odmawiać różaniec? Gdzie można zakupić efektowne różańce? Czym cechuje się ta modlitwa?

Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące

Miesiącem Maryjnym jest październik. W tym okresie każdego dnia w kościołach jest odmawiany różaniec ku czci Matki Boskiej. Zaraz po Bogu i Jezusie jest ona niezwykle ważną osobą w wierze chrześcijańskiej. Można u niej wyprosić wiele łask; zdrowie, powodzenie, miłość, szczęście w życiu. Jedno jest pewne – modlitwa różańcowa z pewnością nam nie zaszkodzi i sprawi, że zyskamy wewnętrzny spokój.

Jeśli chcemy być bliżej Boga i Maryi, warto odmawiać codzienną modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące. Być może wyprosimy u Pana łaskę dla takich duszy, które będą mogły wreszcie przejść do niebios. 

Zakup różańca

Do odmawiania modlitwy przyda nam się różaniec, jaki przyjmuje różne formy. Popularne są różańce na palec, w formie bransoletki, czy klasyczne modele. Wybór należy uwarunkować swoimi oczekiwaniami. Z pewnością różaniec przyda się dzieciom, które przystępują do pierwszej Komunii Świętej.

Dla dziewczynek chętnie dobierzemy biały lub srebrny, a dla chłopców w kolorze czarnym. Niezwykle istotne jest to, że ten drobny przedmiot może nam towarzyszyć cały czas. Niewielkie rozmiary dają spory komfort. Różaniec schowamy do  torebki lub plecaka, w dowolnym momencie oddając się modlitwie. 

Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące to często intencja, jaką odmawiamy w kościele. Oczywiście w domowym zaciszu także warto się pomodlić o takie dusze i ich wieczny odpoczynek.