Różaniec drewniany

Różaniec drewniany jest nieodłącznym elementem wiary chrześcijańskiej. Jest symbolem Maryi, Matki Bożej, oraz jej łaski. Różaniec jest atrybutem każdego domu, posiada to każdy, kto przystąpił do Sakramentów Świętych. Przy zakupie drewnianego różańca należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Drewniany różaniec, jakiego potrzebujesz

Na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać jakość wykonania różańca. Ważne, aby był stworzony z dobrego drewna, które jest trwałe. Popularne są różańce z drewna dębowego. Są niezwykle wytrzymałe, pokonują próbę czasu. Drugim ważnym elementem jest sznurek, jakim łączone są koraliki. Zazwyczaj stosuje się rzemyk, który łatwo jest uszkodzić. Odpowiednio mocny sznurek powinien zapewnić długotrwałe użytkowanie.

Różaniec dla każdego 

różaniec drewniany

Można wyróżnić kilka rodzajów różańca. Dla dzieci są to różańce kolorowe, jako prezent na Pierwszą Komunię Świętą. Są także różańce misyjne. Te z kolei posiadają każdą dziesiątkę w innym kolorze. Każdy kolor oznacza kontynent świata, od Afryki, Europę, aż po Australię. Wyróżnić tak ze możemy mały różaniec drewniany, z dziesiątka koralików. Idealny do portfela, lub na dłuższą podróż. Jest wygodny w użyciu, ponieważ możemy to schować nawet do kieszeni.

Każdy z nas dobierze odpowiedni dla siebie model różańca drewnianego, w zależności od potrzeb. Ten element wiary może towarzyszyć nie tylko w zaciszu domowym, ale także podczas podróży. Te wykonane z dobrej jakości materiałów mogą posłużyć przez długie lata, będąc w ciągłym użytkowaniu.