Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Październik jest wyjątkowym miesiącem w życiu każdego praktykującego katolika. To właśnie w tym czasie wierni zbierają się w kościołach w celu wspólnego odmawiania modlitwy różańcowej. Oczywiście październik nie jest jedynym okresem, w którym warto modlić się z różańcem. Duchowni zachęcają do praktykowania modlitwy różańcowej przez cały rok.

Wybór odpowiedniego różańca

Aby móc w pełni uczestniczyć w modlitwie różańcowej, należy zaopatrzyć się w odpowiedni różaniec. Oczywiście taka modlitwa jest równie skuteczna bez użycia różańca, ale ten niepozorny sznur koralików jest przedmiotem o wielkiej mocy.

Nic dziwnego zatem, że wierni chcą, aby ich różaniec wyglądał pięknie. Wielu decyduje się na różaniec z bursztynu i srebra. Połączenie tych dwóch subtelnych surowców z pewnością przypadnie do gustu praktykującym katolikom.

Moc modlitwy różańcowej

Bez względu na to, czy osoba wierząca zdecyduje się na różaniec z bursztynu i srebra, czy też wybierze dla siebie różaniec z zupełnie innych surowców, warto pamiętać, że największa moc płynie nie z samego różańca, a z modlitwy, którą wierni wznoszą z różańcem w dłoniach.

Wielu świętych Kościoła Katolickiego i sama Najświętsza Maryja zawsze podkreślali, jak potężną bronią w walce z Szatanem jest modlitwa różańcowa. Według Niej, odmawianie różańca ze szczerą i płynącą z głębi serca intencją, ma moc dokonywania realnych zmian w życiu wiernego. Z pomocą różańca można zatem prosić o interwencję Boga w codziennych ludzkich problemach.