Prezent na komunię

Wiele osób często boryka się z problemem, co można kupić dziecku na pierwszą komunię świętą. Jest to o tyle duży problem, że o ile najbliższa rodzina ma już wybrane prezenty dużo wcześniej, to na przykład wujek albo ciocia mają cięższe pole manewru co do wyboru upominku. Każdy chciałby kupić coś gustownego, ale też nie bardzo drogiego. Poza tym, na komunię najlepiej jednak podarować coś związanego z wiarą.

Najlepszym wyborem są więc dewocjonalia. Niektórzy szukają na prezent Pisma Świętego, albo książek o tematyce religijnej. Jednak najczęściej wybiera się na prezent złoty medalik. Jest to pamiątka na całe życie: nie zniszczy się i można go nosić przez cały czas. Złoty medalik nigdy nie wychodzi z mody, a noszenie go może być symbolem przynależności do wspólnoty chrześcijańskiej.

Poza tym, złoty medalik jest bardzo uniwersalnym prezentem. Można go dopasować pod gust obdarowywanego. Są dostępne złote medaliki z Matką Boską, są też medaliki z Jezusem albo różnego rodzaju świętymi. Dzięki temu można wybrać dla dziecka medalik z jego własnym patronem. Dziecko będzie wtedy chętniej nosiło złoty medalik: będzie czuło więź ze swoim niebiańskim opiekunem.