Najlepszy prezent na chrzest czy komunię – srebrny różaniec

Komunia czy chrzest to czas szczególny dla całej rodziny, która bierze w nich udział. Ważny jest również dla dziecka. Stąd istotne wydaje się, aby jednak wybierać dla niego prezent, który będzie mu przypominał o tym, jak ważne było to wydarzenie w jego życiu.

Idealny prezent na komunię

Wydaje się, że srebrny różaniec Marko jest idealnym prezentem na komunię, ponieważ jest to coś co zostanie z dzieckiem na lata. Może to więc być różaniec na rękę. Dzięki temu dziecko będzie miało możliwość modlenia się w określonym dla siebie czasie. Przede wszystkim jednak pudełko po różańcu może mieć specjalną dedykację.

Pamiątka na całe życie

Z reguły nie graweruje się niczego na samym różańcu. Zdecydowanie częściej można spotkać jakieś wpisy na samym pudełeczku bądź też jako osobną karteczkę lub jakąś pamiątkę. Na srebrnym różańcu trudno byłoby coś wygrawerować, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie ma tam po prostu na to miejsca.

 

Dwie opcje

Dla dziecka pierwszokomunijnego można wybrać dwie opcje. Z jednej strony ma się różaniec zwykły, z drugiej zaś jest możliwość wybrania różańca na rękę. Oba są bardzo praktyczne. Z reguły jednak wybiera się różaniec długi, który da się również zawiesić. Taka pamiątka komunii świętej wydaje się być najbardziej trafiona, ponieważ jak się okazuje będzie ona wykorzystywana przez dziecko przez całe jego życie. Najczęściej bowiem różaniec kupuje się tylko raz w życiu.