Czy prezent na chrzest może przysporzyć kłopotów?

Chrzest jest niezwykle piękną i pełną uroku ceremonią. Małe niemowlę zostaje podczas aktu polania wodą święconą przyjęte do grona wyznawców Boga i Jezusa Chrystusa. Jest to prawdopodobnie najważniejsza chwila w jego duchowym życiu, a największy paradoks tej chwili tkwi w tym, że po dorośnięciu młody człowiek nic z niej nie będzie pamiętał.

Właśnie w tym celu wręczana jest niezapomniana pamiątka chrztu świętego. Aby po latach była świadectwem i miłym sentymentalnym wspomnieniem, chociażby rzeczowym, tej pięknej chwili w życiu człowieka.

Problem z prezentem na chrzest

Niestety jak to z prezentami bywa, często wzbudzają one ambiwalentne uczucia i niezwykle często zdarza się darczyńcy lekko przesadzić podczas kreatywnych rozważań na temat np. pamiątki chrztu dla chłopca, której efektem będzie krzykliwa pościel w samochody wyścigowe lub koszulki z bohaterami z bajek. Na każdą inną okazje takie podarunki były by jak najbardziej odpowiednie, jednak powaga i charakter uroczystości jaką jest chrzest lekko jednak odbiegają od doczesności wspomnianych prezentów.

 

Prezent na chrzest najczęstsze błędy

 

Oprócz niewłaściwego charakteru prezentów, bardzo łatwo jest przesadzić z innymi pomysłami np. z dedykacjami i grawerunkami, które składane są na prezentach. Proste w formie i przekazie kilka zdań są jak najbardziej w porządku. Jednak zbyt pompatyczne treści mogą po latach zamiast sentymentu wywoływać uczucie zażenowania.