Różne formy obrazów świętych

Obrazy z wizerunkiem osób świętych, scenki rodzajowe z Pisma Świętego oraz różne motywy zaczerpnięte z Biblii nie są jedynie domeną kościoła. Tak wspaniałe i piękne obrazy święte powinny znaleźć się w każdym katolickim domu.

Różne formy obrazów religijnych do wyboru

święty obraz Matki BożejKażdy katolik ma inny gust i upodobania, a także powierza swoje życie innej osobie świętej. Niektórzy modlą się do Trójcy Świętej, inni do Jezusa Chrystusa lub Matki Boskiej, a jeszcze inni do swoich patronów. Warto mieć w domu obraz osoby świętej, która będzie czuwała nad wszystkimi domownikami i do której każdego ranka i wieczora będzie można się pomodlić. Ale obrazy religijne to natchnione przedstawienie Boga Ojca, Trójcy Świętej oraz Matki Bożej. Ponadto to także sceny z życia, wizerunki świętych i błogosławionych oraz malarskie adaptacje przypowieści – biblijnych i apokryficznych. W przypadku dewocjonaliów nie liczy się dekoracyjność, ale przesłanie, jakie ze sobą niosą – to właśnie to wyjątkowe, duchowe przesłanie odgrywa tutaj największą i najbardziej znaczącą rolę.

Obrazy religijne i wizerunki na nich zawarte

Najczęściej obrazy święte przywołują dokonania świętych, a także w bardzo prosty, jednak interesujący sposób przedstawiają zawiłe oraz wielopłaszczyznowe historie, a także stanowią najbardziej wymowną lekcję wiary. To właśnie z tej lekcji każdego dnia można i wręcz należy wyciągać nieocenione, tak istotne dla rozwoju duchowego wnioski. Z jednej strony są one wręcz mistyczne i wzniosłe, z drugiej jednak bliskie, dodające otuchy oraz dające nadzieję i przypominające o tym, jak wielką miłością Bóg otacza człowieka. Obrazy religijne stanowią również fantastyczny prezent z okazji pierwszej komunii świętej, chrztu świętego lub bierzmowania. W ten sposób przypominają one, że Bóg jest przy swoim ukochanym człowieku każdego dnia i pomaga mu w trudach codziennego życia.