Chrzest- sakrament, który można przyjąć w każdym wieku

Wbrew pozorom chrzest można przyjąć, nie tylko będąc dzieckiem, ale jako osoba dorosła. W takich okolicznościach jest on nawet bardziej świadomy i wiążący.

Czy osoba dorosła chcąca przyjąć chrzest potrzebuje świecy do chrztu?

A dlaczego nie, przecież świeca do chrztu https://www.meritohurt.pl/swieca-chrzest.html to symbol łączności z Bogiem i wiarą chrześcijańską. Nie ma więc przeszkód, by osoba dorosła uczestnicząca w ceremonii chrzcin miała ją w rękach. Może to i wygląda niepoważnie, ale kto by się tym przejmował. W końcu moment przyjęcia w poczet katolików to bardzo radosna chwila i kto by się przejmował nieprzychylnymi komentarzami ze strony gości.

Powody późnego chrztu

Zazwyczaj to nieprzychylna opinia rodziców na temat tego sakramentu lub wręcz ich nienawiść do wszystkiego, co kościelne. Równie często późny chrzest w wieku dorosłym jest skutkiem zaniedbania rodziców, którzy zwyczajnie zapomnieli, że ich dziecko nie było w ogóle chrzczone. Czasem późny chrzest jest wynikiem zmiany wyznania i przejścia na chrześcijaństwo. Jednak zdarza się to niezmiernie rzadko.

Plusy późnego chrztu

Po pierwsze świeca do chrztu będzie miała przedłużony termin ważności i nie obsiądzie jej kurz, Po drugie będzie można samemu wybrać sobie rodziców chrzestnych. Po trzecie strach przed zimną wodą z chrzcielnicy w ogóle nie będzie miał miejsca. Nie będzie też płaczu ani pieluch. Po czwarte wszystko, co się naokoło dzieje będzie przez takiego delikwenta dobrze rozumiane.