Dobry sklep internetowy z dewocjonaliami

Komunia, bierzmowanie, chrzciny – te święta wymagają odpowiednich prezentów nawiązujących do aspektów wiary i życia religijnego. Zanim dokonamy zakupu w pierwszym wyszukanym w sieci sklepie internetowym z dewocjonaliami, dowiedzmy się, co powinien oferować taki sklep, żeby nasz wybór był jak najbardziej optymalny.

Co każdy sklep internetowy z dewocjonaliami powinien mieć w ofercie?

Do najbardziej poszukiwanych przez klientów dewocjonaliów należą te osobiste – medaliki i medale, różańce, bransoletki religijne, krzyże i szkaplerze. Dużym powodzeniem, najczęściej jako prezenty na chrzest, cieszą się też obrazki, anioły i figurki świętych. Dobry sklep internetowy z dewocjonaliami powinien proponować duży wybór kompletów kolędowych (krzyż i świecznik lub świeczniki), naczyń na wodę święconą, roratnich lampionów, domowych kropielniczek, które zyskują ostatnio coraz większą popularność oraz kadzielniczek, kadzideł i świec.

Dewocjonalia srebrne i złote

Jeśli rozglądamy się za prezentem z okazji chrztu czy komunii, często zainteresowani jesteśmy bardziej wartościowym kruszcem – srebrem lub złotem. Szukajmy więc takiego sklepu internetowego z dewocjonaliami, który ma w ofercie zarówno złote krzyżyki i medaliki wraz z łańcuszkami, srebrne obrazki z możliwością graweru, czy wykonane z drogocennych metali szkaplerze. Te ostatnie Kościół Katolicki w XVI w. uznał za sakramentalia. Początkowo szkaplerze miały postać płata materiału z otworem na głowę, współcześnie występują jako dwa płócienne obrazki połączone ze sobą dwoma sznureczkami noszone w ten sposób, że jeden spoczywa na piersiach, a drugi na plecach. Od 1910 r. Stolica Apostolska dopuszcza zastępowanie płóciennego szkaplerza – medalikiem.